Wybierz wersję językową

PoNaszymu.pl - śląskie biuro językowe

Śląskie biuro językowe

Poznaj nasz zespół

Są wśród nas specjaliści z różnych dziedzin, ale łączy nas jedno – zamiłowanie do śląskiej mowy. Oferujemy Ci z jednej strony wiedzę i doświadczenie, a z drugiej – pasję i zaangażowane. Dzięki kilkuletniej wprawie w pracy z mową śląską, sprostamy nawet najbardziej wymagającym pomysłom.


adrian-gorecki.jpg

Adrian Górecki

Urodzony w Rudzie Śląskiej, obecnie mieszka w katowickim Załężu . Dziennikarz, właściciel firmy szkoleniowej GóreckiGroup. Po ślōnsku gŏdŏ ôd bajtla, pisze od kilku lat. Współtworzył fanpage „Ślōnski suchar na dzisiej” na Facebooku oraz portal klopsztanga.eu, pisał też teksty po śląsku dla Nowej Gazety Śląskiej. W latach 2014 - 2016 członek zarządu stowarzyszenia Pro Loquela Silesiana; dzięki jego zaangażowaniu ukazał się "Słownik Gōrnoślōnskij Gŏdki" - pierwszy dostępny w sprzedaży kompleksowy słownik śląskiej mowy.

basia-grzadziel-szylar.jpg

Basia Grządziel-Szylar

Mieszka w Katowicach. Z wykształcenia bohemistka. Była wieloletnia członkini zarządu stowarzyszenia Pro Loquela Silesiana. Prowadzi śląskiego bloga kulinarnego „Basia Maszkeci”, publikowała też na portalu Gryfnie i w Nowej Gazecie Śląskiej. W wolnych chwilach uczy męża gŏdać po ślōnsku.

rafal-szyma.jpg

Rafał Szyma

Urodzony w Katowicach, wychowany w Pszczynie. Magister filologii polskiej, projektant graficzny – pracuje przy tworzeniu gier planszowych, redakcji książek i wydawnictw prasowych, także po śląsku. Tłumaczy na śląski od kilku lat, zajmuje się redakcją i korektą książek po śląsku („Kōmisŏrz Hanusik”, „Dante i inksi”, „Prōmytojs przibity” i inne). Prowadzi bloga po śląsku. W 2017 ukazał się jego debiutancki zbiór opowiadań po śląsku - "Leanderka".

grzegorz-kulik.jpg

Grzegorz Kulik

Urodzony w Bytomiu. Tłumaczy literaturę; dotychczas ukazały się jego przekłady „Dracha” Twardocha, „Małego Księcia” Exupéry’ego i „Opowieści Wigilijnej” Dickensa. Autor śląskiej wersji Euro Truck Simulator 2 – pierwszej gry komputerowej po śląsku. Jest współzałożycielem portalu klopsztanga.eu i największego śląskiego fanpage'u na Facebooku, „Ślōnskigo suchara na dzisiej”. Prowadzi wideobloga "Chwila z gŏdkōm".


Zamów błyskawiczną wycenę

Kontakt   609 363 932