Wybierz wersję językową

PoNaszymu.pl - śląskie biuro językowe

Śląskie biuro językowe

Poznaj nasz zespół

Są wśród nas specjaliści z różnych dziedzin, ale łączy nas jedno – zamiłowanie do śląskiej mowy. Oferujemy Ci z jednej strony wiedzę i doświadczenie, a z drugiej – pasję i zaangażowane. Dzięki kilkuletniej wprawie w pracy z mową śląską, sprostamy nawet najbardziej wymagającym pomysłom.


Adrian Goretzki

Urodzony w Rudzie Śląskiej, obecnie mieszka w katowickim Załężu. Po ślōnsku godo ôd bajtla, pisze od dekady. Współtworzył fanpage „Ślōnski suchar na dzisiej” na Facebooku oraz portal klopsztanga.eu, pisał też teksty po śląsku dla Nowej Gazety Śląskiej. W latach 2014 - 2016 członek zarządu stowarzyszenia Pro Loquela Silesiana; dzięki jego zaangażowaniu ukazał się "Słownik Gōrnoślōnskij Godki" - pierwszy dostępny w sprzedaży kompleksowy słownik śląskiej mowy.

Basia Grządziel-Szylar

Mieszka w Katowicach. Z wykształcenia bohemistka. Była wieloletnia członkini zarządu stowarzyszenia Pro Loquela Silesiana. Prowadzi śląskiego bloga kulinarnego „Basia Maszkeci”, publikowała też na portalu Gryfnie i w Nowej Gazecie Śląskiej. W wolnych chwilach uczy męża godać po ślōnsku.

Rafał Szyma

Urodzony w Katowicach, wychowany w Pszczynie. Magister filologii polskiej, projektant graficzny – pracuje przy tworzeniu gier planszowych, redakcji książek i wydawnictw prasowych, także po śląsku. Tłumaczy na śląski od kilku lat, zajmuje się redakcją i korektą książek po śląsku („Kōmisŏrz Hanusik”, „Dante i inksi”, „Prōmytojs przibity” i inne). Prowadzi bloga po śląsku. W 2017 ukazał się jego debiutancki zbiór opowiadań po śląsku - "Leanderka".

Grzegorz Kulik

Urodzony w Bytomiu. Tłumaczy literaturę; dotychczas ukazały się jego przekłady „Dracha” Twardocha, „Małego Księcia” Exupéry’ego i „Opowieści Wigilijnej” Dickensa. Autor śląskiej wersji Euro Truck Simulator 2 – pierwszej gry komputerowej po śląsku. Jest współzałożycielem portalu klopsztanga.eu i największego śląskiego fanpage'u na Facebooku, „Ślōnskigo suchara na dzisiej”. Prowadzi wideobloga "Chwila z gŏdkōm".


Zamów błyskawiczną wycenę

Kontakt   609 363 932